„40 Dni dla Życia” w Łodzi! – nieustanna modlitwa w Ognisku

Idea krucjaty modlitewnej „40 Dni Dla Życia” zrodziła się w USA – tam właśnie katolicy modlą się przez 40 dni przy klinikach aborcyjnych. Bezustannie, w dzień i w nocy. Dzięki tym modlitwom uratowano tysiące dzieci i ich matek. Każdego roku setki miast na całym globie włączają się w tę akcję. W roku minionym do modlitwy przystąpili mieszkańcy Legnicy, a tym razem nadszedł czas duchowego sprawdzianu także dla Łodzian.

Kilkadziesiąt osób, zgromadziło się na czuwaniu w ramach rozpoczęcia modlitewnej krucjaty „40 Dni dla Życia”, która od Środy Popielcowej odbywa się w Ognisku Bożego Pokoju, przy ul. Gdańskiej 85 w Łodzi.

 

 

 

 

Przedstawiciele rożnych wspólnot i zgromadzeń zakonnych, wzięli wieczorem udział we mszy świętej, którą celebrował moderator Ogniska o. Eugeniusz Śpiołek SchP. Duchowny, zachęcił do gorliwej modlitwy przed Najświętszym Sakramentem, w intencjach, które niesie ze sobą przesłanie tej ogólnoświatowej akcji modlitewnej. Jej celem jest poszanowanie godności życia człowieka, od chwili samego poczęcia. Akcja prowadzona od kilku lat w USA, przynosi bardzo konkretne owoce, w postaci kilku tysięcy uratowanych dzieci i ich matek. Łódzka odsłona tej krucjaty, obejmuje także małżeństwa, które borykają się z problemem poczęcia potomstwa oraz osoby chore i starsze. „Należy prosić również za tych, którzy na skutek różnych problemów, lęków, stanów psychicznych, nękani są myślami samobójczymi. Proście za młodzież, która sama zabija się na raty, brnąc w uzależnienia od środków odurzających” – apelował o. Eugeniusz. Wyraził jednocześnie nadzieję, że ten modlitewny „szturm do nieba”, przyniesie konkretne łaski od Boga – Źródła Życia, dla wszystkich mieszkańców Łodzi. Ojciec, wskazał również na potrzebę patrzenia na te wszystkie, zanoszone przed Najświętszy Sakrament sprawy, przez pryzmat miłości.

Po mszy świętej, odbyło się błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem, które otrzymały rodziny obecne w kaplicy. Następnie rozpoczęto adorację Chrystusa, animowaną przez organizatorów akcji, z rozważaniami, w których poruszono m.in. kwestie godności życia ludzkiego i wdzięczności za dar stworzenia. Proszono za wszystkich, którzy nie szanują życia, o przemianę ich serc i umysłów. W modlitwie Apelem Jasnogórskim, zawierzono całą krucjatę Matce Bożej.

Obecnie trwają w kaplicy dyżury modlitewne osób, które włączają się do akcji, zgłaszając się pod adres e-mail: 40dni.lodz@gmail. Modlitwa odbywa się nieustannie, dniem i nocą, przez całe 960 godzin Wielkiego Postu. Zainteresowanie tą formą ofiarowania trudu czuwania i daru modlitwy, w tak ważnych intencjach, jest duże. Wciąż jednak organizatorzy zapraszają wspólnoty, chętne do włączenia się i animowania modlitwy przed Najświętszym Sakramentem oraz osoby indywidualne, które oddadzą choćby godzinę swego czasu, w tej sprawie. Szczegółowe informacje, zamieszczane są na stronie internetowej www.40dni.lodz.pl.

Już w niedzielę 17 lutego, o godz. 15.00, odbędzie się szczególne nabożeństwo
do Bożego Miłosierdzia, zanoszone w intencjach krucjaty. Wtedy, nastąpi również uroczyste wprowadzenie do kaplicy Ogniska Bożego Pokoju, relikwii I-go stopnia św. s. Faustyny Kowalskiej. Za jej wstawiennictwem, będzie kontynuowana dalsza krucjata.

 

Marcin Kluczyński

Both comments and pings are currently closed.

Comments are closed.

Powered by WordPress | Shop Free Phones at Bestincellphones.com. | Find the best CD Rates, Checking and Fat Burning Furnace Review