40 dni dla Życia – wszystkie informacje

Wraz z Środą Popielcową, w Łodzi rozpoczyna się 40 Dni dla Życia. Przez cały Wielki Post w Ognisku Bożego Pokoju, przy ul. Gdańskiej 85 będzie trwała nieustanna modlitwa w intencjach związanych z ochroną życia ludzkiego od poczęcia do naturalnej śmierci. W każdej chwili, dniem i nocą, przyłączyć mogą się zarówno osoby indywidualne jak i całe wspólnoty. Dodatkowo można podjąć szczególne wielkopostne postanowienie w intencjach związanych z krucjatą.

Modlitewny szturm do nieba.

Wierni świeccy i osoby zakonne, parafie oraz wspólnoty Kościoła Łódzkiego, są zaproszeni do kierowania w tym czasie swych próśb do Boga – Dawcy Życia, w intencjach istnień ludzkich, przede wszystkim, zagrożonych aborcją, także rodzin, które straciły dzieci. Jest to jednak również czas, w którym dziękuje się Bogu za dar własnego życia i za każdego, kto stwarza warunki ku temu, by życie się rozwijało – tłumaczą organizatorzy.

Modlitwa polegająca na adoracji Najświętszego Sakramentu w ciszy, będzie trwała nieustannie do Niedzieli Palmowej (13 kwietnia 2014). Łódź jest jednym z ok. 500 miejsc na świecie, w których trwa ta krucjata. W tym mieście, ma ona jednak szczególny wymiar – rzeczywistej obecności wszystkich modlących się przed Najświętszym Sakramentem. W ten sposób, ta inicjatywa wymyka się nieco spod pojęcia kolejnej „akcji”, ale stanowi rzeczywiste modlitewne skupienie wielu środowisk, w jednym miejscu i sprawie, przez kolejnych 40 dni. Nie jest to następny „łańcuszek sms-owy”, ani krótkie zaistnienie w świadomości ludzi. To autentyczne trwanie przy Chrystusie, w tym wyjątkowym czasie nawrócenia, postu, modlitwy oraz pokuty i ofiary. To czas łaski dla miasta i każdego czuwającego.

Ofiaruj modlitwę, czas i wyrzeczenie.

Do Ogniska przy ul. Gdańskiej 85, można przyjść o każdej porze dnia i nocy. Każdy sam decyduje, ile swojego czasu chce poświęcić w tych intencjach. Dodatkowo, w kaplicy jest umieszczone specjalne naczynie, w którym można składać swoje wielkanocne postanowienia, ofiarowane w sprawach obrony godności osoby ludzkiej.

Intencje mogą dotyczyć zarówno życia poczętego, które znajduje się w zagrożeniu, np. aborcją, ale także przemiany serc wszystkich, którzy uczestniczą w tym procederze – ludzi służby zdrowia, często bliskich, którzy zagubionym kobietom sugerują zabicie dziecka przed urodzeniem. Można trwać w intencjach małżonków, którzy mają trudność w poczęciu potomstwa, dzieci, które zostały osierocone, ludzi, których życie się załamało i stracili jego sens, uzależnionych, poranionych. Mogą to być zarówno osoby, które znamy z imienia, ale postanowienie może dotyczyć też spraw, które są znane samemu tylko Bogu. Prosimy też za wspaniałe matki, które karmią swoje dzieci miłością oraz o odpowiedzialnych ojców, którzy będą zapatrzeni w św. Józefa i jak on, podejmą z troską i pełnym zawierzeniem Bogu, swoje zadania – mówi o. Eugeniusz Śpiołek SchP, moderator Ogniska Bożego Pokoju w Łodzi. Postanowienie zapisuje się anonimowo (można też wpisać swoje imię) na karteczkach, które są wyłożone przed kaplicą i następnie umieszcza w naczyniu przed ołtarzem. Jest to również widzialny znak naszego wielkopostnego trwania przy tych najsłabszych, bezbronnych w zderzeniu z cywilizacją śmierci. To rzeczywiście czas łaski dla nas, którzy w swoim zabieganiu i zatroskaniu o własne sprawy dnia codziennego, znieczulamy się na potrzeby innych i tracimy nieraz z oczu rzeczy fundamentalne – przyznaje Renata Czaja, deklarująca udział w tegorocznych modlitwach.

 

Prosząc o miłosierdzie.

Postacią, o którą opiera się cała krucjata jest patronka Łodzi – św. Faustyna Kowalska. W kaplicy, gdzie trwa modlitwa, znajdują się jej relikwie (I-go stopnia). Mało kto wie, że św. Faustyna jest też w jakiś sposób, patronką dzieci nienarodzonych. Z jej objawień dowiadujemy się, że Warszawa miała być zniszczona za grzechy dzieciobójstwa. W dwudziestoleciu międzywojennym, ten proceder był na porządku dziennym, szczególnie w wyższych warstwach. Święta dwukrotnie przyjęła na siebietzw. cierpienia zastępcze, za dzieci zabijane w łonach matek.

 

WIELKI POST 2013:

Video

40 dni dla Życia – bądźcie na linii frontu

Bądźcie na linii frontu. from Ognisko Bozego Pokoju on Vimeo.

Sprawy życia składajmy u stóp miłosiernego Boga.

Sprawy życia składajmy u stóp miłosiernego Boga. 40 Dni dla Życia w Łodzi. 17.02.2013 from Ognisko Bozego Pokoju on Vimeo.

 

Słowo – gazeta:

Płomień z Ogniska 25.02.2013r.
Kliknij tutaj, aby obejrzeć/pobrać plik PDF

Słowo – konferencje:

Homilia 17.02.13 – 40 dni dla życia – I niedziela Wielkiego Postu Kliknij tutaj

Artykuł:

„40 Dni dla Życia” w Łodzi! – nieustanna modlitwa w Ognisku

Galeria:

40 dni dla życia – rozpoczęcie

Wprowadzenie relikwi św. Faustyny

 

Kalendarz:

Kliknij na wydarzenie, aby rozwinąć

Both comments and pings are currently closed.

Comments are closed.

Powered by WordPress | Shop Free Phones at Bestincellphones.com. | Find the best CD Rates, Checking and Fat Burning Furnace Review