Suchcice

W naszej Kaplicy Królowej Pokoju trwa nieustanna ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU (w dzień i w nocy).

REKOLEKCJE –   podczas wakacji w Ognisku Bożego Pokoju

2 – 8 lipca  •  „Pokój Serca”

10-17 lipca  • „Post, modlitwa, cisza”

19 – 22 lipca • Rekolekcje dla pracowników,
pracodawców i ich rodzin

27 – 29 lipca  •  „Pokój Serca” (piątek – niedziela)                                   

11- 19 sierpnia  •  „Pokój serca”.

Zapraszamy wszystkich, także rodziny z dziećmi. Rozpoczęcie w dniu przyjazdu o godz. 12.00. Codzienny program będzie podany na miejscu. Zapisy i szczegółowe informacje tel. 884881604 (Lidia), 793767999 (Mariola), 532124937 (Agnieszka)  

  • 2 lipca (poniedziałek) – godz. 18:30 – Nabożeństwo o pokój w sercu, z Bogiem i ludźmi: Różaniec, Msza św., Modlitwa o uzdrowienie duszy, ciała i pokój serca. Jest też możliwość podjęcia Duchowej Adopcji i Przyrzeczenia Trzeźwości.
  • 5-6-7 lipca (I czwartek, I piątek, I sobota) nabożeństwa jak zwykle, godz. 18:30 – Msza św.

6 lipca po Mszy św. spotkanie Wspólnoty Różańcowej Mężczyzn

12 lipca (czwartek) godz. 18:30 – Nabożeństwo Fatimskie – Różaniec, Msza św., procesja i Apel Maryjny
Serdecznie zapraszamy
Moderator Ogniska Eugeniusz Śpiołek Sch.P. 

Informacje o Ognisku, rekolekcjach i wieczernikach na stronie Ogniska www.ogniskobozegopokoju.pl  E-mail:ogniskobozegopokoju@gmail.com

tel. 509 458 864 (o. Eugeniusz),  532 124 937 (Agnieszka).

 


 

 

MAPKA DOJAZDU z Łodzi

 DSC06839P1000535DSC08209DSC06737DSC06851DSC08198DSC08206DSC08214DSC08216Wzmocnić, a może odzyskać miłość i pokój w rodzinie.

 

Wiele osób choruje na ciągłe „nie mam siły;  już tyle razy próbowałem; tak, ale; tak ale później; wątpię; nie wierzę; nie mam czasu; co mnie to obchodzi; dajcie mi spokój”. Dają odczuć swój ciężar: pycha, egoizm, nałogi złe skłonności, pośpiech i  brak P1000423czasu dla dzieci.

Kto może nam pomóc? Kto ma lekarstwo na te dolegliwości? Tylko Bóg – Ojciec, Syn i Duch Święty, tylko Boża miłość może ogrzać ludzkie serce i oświetlić ciemności, tylko On może zabrać niepokój, lęk i słabość. Tylko w Nim można zbudować rodzinę, każdy najpierw w swojej duszy.

Jak zwrócić się całą rodziną ku Bogu – rodzice razem z dziećmi. Pomaga nam Matka Boża. Oto Matczyne słowa pełne miłości wyjęte z Jej orędzi w Medugorje: „Drogie Dzieci! W matczynej miłości proszę was, podajcie mi swojej ręce, pozwólcie mi abym was prowadziła. Ja, jako matka pragnę ocalić was od niepokoju, rozpaczy i wiecznego potępienia… Drogie dzieci, modlitwa czyni cuda. Wtedy gdy jesteście zmęczeni, chorzy, nie widzicie sensu życia, weźcie różaniec i módlcie się…  Pojednajcie się i oczyśćcie swoją duszę… Proszę was wytrwajcie w modlitwie aby Duch Święty stąpił na wasze rodziny, które żyją w ciemności. Matka modli się razem z wami i wstawia się za wami przed Swoim Synem… Tylko przez modlitwę drogie dzieci, wasze serce stanie się przemienione, stanie się lepsze i bardziej czułe na Słowo Boże… Kochane dzieci, niech Msza Święta nie będzie dla was zwyczajem lecz życiem. Żyjąc codzienną Mszą Święta odczujecie pragnienie świętości i będziecie w niej wzrastać… Dzieci wzywam was do rozmiłowania się Przenajświętszym Sakramencie Ołtarza. Adorujcie Go drogie dzieci…”

Aby nasze serca nie były twarde i nieurodzajne – trzeba zakochać się w Eucharystii. Siostra Elwira, założycielka Wieczerników dla narkomanów, w płomiennym przemówieniu do kobiet powiedziała: „Podczas adoracji następuje przemiana własnej duszy i od tego zaczynają się zmiany w rodzinie. Zmieniają się relacje między członkami rodziny, rodzi się jedność, zaczyna się dialog. Dzieci znajdują czas i miejsce  na rozmowy z rodzicami. Jest jeden warunek: rodzice też powinni  zakochać się w Eucharystii i nauczyć się trwać przed Jezusem w ciszy. I chociaż na początek niech to trwa tylko 15 minut -wszystko się zmieni”. A następnie dodała: ”Uzdrowienie rozpoczyna się od odnowienia myśli – sposobu myślenia, następnie dochodzi do uzdrowienia duszy, uczuć i serca.”

Jak się modlić w rodzinie? Jak adorować Jezusa? Jak wspólnie żyć i pracować? Tego się uczymy się praktycznie podczas rekolekcji Królowej Pokoju, a także w tzw. Wieczerniku Królowej Pokoju. Zapraszamy całe rodziny, tak by rodzina nie uległa rozbiciu. Ktoś może przyjechać z dwójką lub trójką dzieci w zastępie mamy, mając jej zlecenie opieki na dziećmi.

Zapraszamy też młodzież i studentów z pedagogiki, narzeczonych – aby położyli fundament pod przyszłą rodzinę. Zapraszamy też wszystkich którzy chcą poznać charyzmat Ogniska Bożego Pokoju.

Maryja w swojej szkole prowadzi nas  do Jezusa. To On daje życie naszej duszy. On nas uzdrawia i przemienia. On daje miłość radość i pokój serca. Tylko Jezus może pomóc, gdy ktoś w rodzinie jest uzależniony. Pewien chłopak opowiadając o zmartwychwstaniu z narkotyków zacytował słowa siostry Elwiry: „Każdy uzależniony jest jak wspaniała perła, która wpadła w błoto, wystarczy ją tylko ponieść i oczyścić, aby ponowie zajaśniała blaskiem.” I dodał: „Zrozumiałem, że nie wszystko stracone i że ja jestem coś wart, więc zdecydowałem się wstąpić do wspólnoty (Cenacolo)
i spróbować zmienić swoje życie… Powróciło zaufanie do siebie samego, wiara w Boga i w modlitwę. We wspólnocie spędziłem cztery i pół roku, ucząc się żyć wartościami, o których zapomniałem, albo których nie znałem w ogóle.” (o. Slawko Barbaric Perły o zranionym sercu).

 

 

a href=”http://ogniskobozegopokoju.pl/wp-content/uploads/2014/02/P1000535.jpg”

Powered by WordPress | Shop Free Phones at Bestincellphones.com. | Find the best CD Rates, Checking and Fat Burning Furnace Review