Zasadzka modernizmu

Na płaszczyźnie moralnej czeka na nas (…) zasadzka. Jest nią fałszywe pojmowanie Bożego Miłosierdzia jako bliżej nieokreślonego przebaczenia, które przysługuje wszystkim i nie zależy od skruchy. To herezja w pełnym tego słowa znaczeniu. Częściowe zafałszowanie prawdy godne największego z kłamców czyli demona.

Jezus uczy nas w Ewangelii, że warunkiem Miłosierdzia jest skrucha, bez niej człowiek nie byłby w stanie przyjąć przebaczenia, które Bóg istotnie pragnie udzielić wszystkim, ale na które nie wszyscy są otwarci. Pomyślmy chociażby o nawróconym złoczyńcu z kart Ewangelii, który szczerą skruchą tuż przed śmiercią uzyskał od Jezusa obietnicę zbawienia. Jeżeli do tego przypomnimy sobie zdradę Judasza i trzykrotne zaparcie się Piotra, dotrze do nas, że zasadnicza różnica dotyczy nie tyle grzechów, ile raczej odrzucenia bądź przyjęcia Bożego Miłosierdzia czy mówiąc inaczej, niezgody na przebaczenie bądź skruchy.

Dlatego, jeżeli nie chcemy wpaść w zastawione na nas sidła, powinniśmy wystrzegać się beztroskiego podejścia do konsekwencji współczesnego modernizmu. Szatan toruje nam drogę do wiecznej zguby, częściowo zafałszowując prawdę i mając nas miłymi złudzeniami. Wsłuchajmy się w apele Królowej Pokoju i omijajmy zgubne pułapki, które diabeł zastawia między innymi za pomocą modernistycznych łgarstw.

„Drogie dzieci! Również dziś Najwyższy pozwolił mi, abym była z wami i abym was prowadziła na drodze nawrócenia. Wiele serc zamknęło się na łaskę i [stały się] głuche na moje wezwanie. Wy, dziatki, módlcie się i walczcie przeciwko pokusom i wszystkim złym planom, które wam oferuje diabeł poprzez modernizm. Bądźcie silni w modlitwie i z krzyżem w dłoniach módlcie się, aby was zło nie użyło i nie zwyciężyło w was. Jestem z wami i modlę się za was. Dziękuję wam, że odpowiedzieliście na moje wezwanie.” 25.03.2015„Drogie dzieci! Dziś wzywam was, abyście modlili się o pokój. Pokój w ludzkich sercach, pokój w rodzinach i pokój na świecie. Szatan jest silny i chce was wszystkich zwrócić przeciwko Bogu i przywrócić was do tego wszystkiego, co jest ludzkie i w sercach zniszczyć uczucia względem Boga i Bożych spraw. Dziatki, módlcie się i walczcie przeciwko materializmowi, modernizmowi i egoizmowi, które oferuje wam świat. Dziatki, zdecydujcie się na świętość, a ja ze swoim Synem Jezusem oręduję za wami. Dziękuję wam, że odpowiedzieliście na moje wezwanie.”25.01.2017.

Fragment „Czas tajemnic” L.Fanzaga D. ManettiWyświetl statystyki i reklamyPromuj post

Wszystkie reakcje:5050

Może Ci się również spodoba