W Ognisku Bożego Pokoju najważniejszy jest ogień. Jezus mówi: „Przyszedłem ogień rzucić na ziemię, i jakże bardzo pragnę, żeby on już zapłonął!” (Łk 12,49)
Ten ogień najpełniej zapłonął na krzyżu, a teraz płonie w Kościele świętym, w sakramentach i Słowie Bożym. Pragniemy się gromadzić przy Sercu Jezusa. W obydwu Ogniskach Bożego Pokoju są kaplice, a w nich nieustanna (w dzień i w nocy) adoracja Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie.
Królowo Pokoju!
Daj nam poznać Twe pragnienia,
a poznane umiłować,
a umiłowane wypełniać
we wspólnocie ludzi
według Ducha Świętego.
We wspólnocie ludzi adorujących,
karmiących się Ciałem Chrystusa
i Słowem Życia,
aby nikomu nie zabrakło miłości,
pokoju i wytrwałości.
Królowo Pokoju prowadź nas!
Pewnego razu poetę odwiedził miłośnik jego twórczości. W rozmowie poruszyli temat dzieci. Uważam - powiedział gość - że musimy dać dzieciom wolność. Dzięki temu nauczą się samodzielnie podejmować decyzje. I jedynie w taki sposób rozwiną wszystkie swoje talenty. Poeta przerwał mu i powiedział - Chętnie pokażę ci mój ogród kwiatowy i zaprowadził go do ogrodu. Gość, ujrzawszy ogród wykrzyknął - Ale w tym ogrodzie nie rośnie nic poza ciernistymi krzewami! Kiedyś był tu ogród kwiatowy -odparł poeta- ale zeszłego lata pomyślałem, że pozwolę wszystkim roślinom rosnąć w ogrodzie, tak jak chcą i w ogóle nic z nim nie robiłem. To są owoce.
o. Marinko Sakota „W szkole Królowej Pokoju”, (str 206-208). ... See MoreSee Less