Chciałbym powiedzieć Ci Drogi Czytelniku, że warto…

Pewien młody człowiek, związany z naszym ogniskiem, wyjeżdżał na studia do innego miasta. Miał zamieszkać w akademiku.

Cieszył się, ale gdzieś „z tyłu głowy” pojawiały się obawy związane z nowym środowiskiem – bo dużo słyszał m.in. o imprezach akademickich.

Po kilku miesiącach powiedział: „Chciałbym złożyć moje świadectwo w temacie abstynencji od alkoholu na studiach i w środowisku akademickim. Dla tych, którzy myślą lub boja się, że na studiach i w środowisku akademickim trzeba pić alkohol, chcę powiedzieć : Nie trzeba. Jestem już trzeci miesiąc na studiach i jak można było przewidzieć, kiedy zapoznawaliśmy się z kolegami z akademika, zapytali czy piję. Ja na to po prostu odpowiedziałem, że nie. Zapytali mnie – dlaczego? Na co też odpowiedziałem, że po prostu tak uważam. Przyznałem się też, że jestem wierzący.

Może zastanawiacie się czy się bałem. Trochę tak, ale Bóg, zabrał mi częściowo ten lęk.

Rozmów o alkoholu było sporo i za każdym razem tak odpowiadam. Zawsze ludzie reagowali z zaciekawieniem, ale nie zdarzyło mi się, żeby mnie ktoś skrytykował. Ludzie okazali się po prostu otwarci a nie oceniający.

Więc chciałbym powiedzieć do Ciebie drogi Czytelniku, że warto otwarcie i odważnie przyznawać się do wiary w Boga i swoich poglądów które z niej wynikają. Jestem przekonany, że Bóg wspomaga i dodaje odwagi kiedy zgadzamy się na jego prowadzenie.

Z Panem Bogiem,

Cześć.

#modlitwa, #różaniec#Medjugorie#dzieci#Przyrzeczenietrzeźwości#Duchowaadopcja#MatkaBoża#młodzież#abstynencja

Może Ci się również spodoba