Bóg cię umiłował

Jezus widząc, że nadeszła Jego godzina przejścia z tego świata do Ojca, umiłowawszy swoich na świecie, do końca ich umiłował (J 13, 1).

Bóg cię umiłował. Uczynił to już przed wiekami. Umiłował tak, że poniósł śmierć za ciebie. Przemyśl dobrze słowa Zbawiciela. Stawiając ci je dziś przed oczyma żąda, by do głębi przeniknęły twoje serce i rozbudziły w nim najświętszą wdzięczność. Wiesz bowiem że za Miłość, miłością się płaci. Nie bądź więc niewdzięczna. Ofiaruj codziennie rano Panu Jezusowi wszystkie uderzenia twego serca oraz wszystkie akty miłości i wdzięczności,
a potem jeżeli ludzie cię odepchną czy wzgardzą pocieszaj się myślą- Bóg mnie ukochał przed wiekami Jego Serce nie przestaje dla mnie bić. Czy mi taka miłość nie wystarcza? O Jezu, Ty mnie kochasz nieskończenie. Serce me Ci daję jako dziękczynienie.

(Arcybractwo Straży Honorowej NSPJ)

Św. Małgorzata Maria Alacoque: “tym, którzy czcić będą Najświętsze Serce Jezusa i przystąpią do spowiedzi i komunii św. wynagradzając za grzechy w dziewięć pierwszych piątków miesiąca, Jezus daje 12 obietnic, zapewnia miłosierdzie i łaskę Bożą w chwili śmierci”.

Dziś Pierwszy Piątek miesiąca. W Ognisku w Suchcicach rozpoczynamy Nabożeństwo o godzinie 18:00.Po Mszy Św. Droga Krzyżowa w terenie.

Serdecznie zapraszamy.

Może Ci się również spodoba